We need to shout it out!
Wat vorige week gebeurd is, is ronduit schokkend.
Met medewerking van Vooruit werden in één klap een reeks kritische middenveld organisaties hun financiële zuurstof ontnomen of belemmerd.
Stuk voor stuk organisaties met impact, goede partners van INTAL. Met Vredesactie wonnen we deze zomer samen nog een baanbrekende rechtszaak tegen de Vlaamse regering, en konden we de transit van wapens door de Antwerpse haven naar Israël lamleggen. Met Labo vzw werken we al maanden samen voor het recht op vreedzaam protest in Antwerpen. En met Vrede vzw organiseerden we vorige zondag de 12de nationale betoging voor Palestina .
Een aanval op hen is een aanval op ons allen, op elk van hun supporters én dat zijn massaal veel wakkere en kritische burgers.
Wat des te grotesker is dat deze organisaties vredesorganisaties of organisaties zijn die de democratie willen versterken. Toch wordt hen nu verweten dat ze dwepen met gewelddadig links extremisme. ” Geen geweld met ons belastinggeld” pronkte minister-president Diependaele. Hoe kan dit zomaar passeren? We werden geen afdoende bewijzen geleverd voor deze wel heel erg grove insinuering. Dat Gennez en De Praetere daarin meegaan, dat is zo mogelijk nog schrijnender. Hoe lang nog willen zij hun krediet kapot maken, om toch maar te kunnen blijven besturen?
Als er geen straf signaal komt vanuit middenveld en burgers, dan weten we allemaal dat het slechts a matter of time is voor er een nieuwe slachtronde komt.
Wat vorige week heeft plaatsgevonden in een geweldsdadige uitholling van de democratie, niet eens verhuld of ingedekt. We stonden erbij en we keken ernaar: nee toch!
Kom mee in actie op de komende stakingsdagen tegen Arizona, op federaal en Vlaams niveau.
